Feb 10, 2010

Site actualizat

Iata si prima postare pe anul acesta. :) Nu vin cu nici o fotografie noua, doar sa va salut si sa va spun ca mi-am actualizat portofoliul de pe site, dar si informatiile si alte cateva lucruri. Site-ul nu este inca final (asa cum mi-l doresc eu), dar portofoliul trebuia schimbat rapid pentru ca multi dintre voi mi-ati sugerat asta. Si eu am simtit ca trebuie sa fac pasul asta si m-am decis sa-l actualizez mai des. Mai sunt multe lucruri de facut la site, dar nu asta e important acum, ci sa-mi termin toate albumele pe anul trecut. Nu mai e mult si incepe noul sezon si as vrea sa termin macar 80% din ele pana atunci. Asa ca de azi inainte numai asta voi face. Imi doresc ca anul acesta sa pot realiza design-ul albumelor in timpul anului pentru a ma bucura mai mult de perioada aceasta de pauza.

Voi reveni totusi saptamana viitoare si cu cateva fotografii noi. E vorba despre o sedinta foto cu un cuplu foarte dragut (sedinta foto a fost facut in niste conditii deosebite... grele as putea spune), dar si o selectie cu botezurile la care am participat la sfarsitul anului trecut si inceputul acestui an. Pana atunci... la revedere!

Cu drag,
Marius

Link catre site

Dec 22, 2009

Theo 2009 - ultima postare si cea mai indragita de noi

In cateva cuvinte: a fost un an minunat! Si eu cred ca este doar inceputul. Anul viitor va fi si mai bun iar eu stiu ca mai sunt multe de facut.

La jumatatea anului am investit intr-un nou aparat. Cand l-am luat, primul lucru pe care l-am facut cu el a fost sa filmez ceva. Am ramas impresionat. Intotdeauna am iubit filmul si imaginea de film. Aveam, in sfarsit, o unealta cu care puteam sa filmez la o calitate care sa ma multumeasca. Bineinteles ca am inceput sa filmez ce-mi era mai apropiat si mai drag, adica familia. Am realizat un mic clip cu Theo fara ca Monica, sotia mea, sa stie. Mi-a placut la nebunie sa lucrez la acest clip. Este ceva nou si ceva ce imi doream sa fac de mult. Nu voi uita niciodata reactia ei cand l-a vazut. Va las sa-l vizionati in liniste. Il puteti vedea si in HD daca intrati pe link-ul de vimeo.

Si nu in ultimul rand: "Sarbatori Fericite!" Ne auzim in 2010! :)


Theo - My first 5d mark II video editing experience from Marius Barbulescu on Vimeo.

Pre-wedding Vlad & Rita